Co robimy?

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie stójka-foto-6-1.png

Organizujemy 8 sezonowych świąt, które są częścią cyklu rocznego druidów. Każda poszczególna uroczystość jest ważna sama w sobie i ma własne znaczenie, jednak szczególne istotne jest podążanie z cyklem roku, tworzenie połączenia pomiędzy nami a ziemią na jakiej żyjemy i pogłębianie tej więzi wraz z upływem czasu.

Uczestnictwo w naszych wydarzeniach jest otwarte, lecz wymaga zaproszenia lub zgłoszenia – w zależności od charakteru spotkania. Wszystkie obrzędy i festiwale świąteczne organizowane są z ramienia Stowarzyszenia W Kręgu – które zrzesza grupę druidyzmu, lokalnych rodzimowierców słowiańskich, Prusów oraz wszystkie osoby, które nie chcą bądź nie mogą się jasno określić. Wśród uczestników świąt witamy wszystkich w myśl uniwersalnej duchowości, która powinna zestrajać nas z ziemią, naturą, przodkami i bogami – tak jak każdy z nas to czuje.

Jeśli chcesz wziąć udział w naszym wydarzeniu napisz do biura administracji: kontakt@druidyzm.pl i opowiedz nam trochę o sobie.

Nasze Obrzędy

Nasze rytuały, obrzędy i ceremonie są oparte na formie nauczanej przez OBOD, gdzie zarejestrowana jest nasza grupa. Po kilku latach naszej działalności mamy też wiele własnych elementów i zwyczajów, które każda grupa ludzi wykształca samoistnie w trakcie rozwoju. Nasze święta jednak nie są związane z żadną konkretną religią, ponieważ druidzi mogą podążać różnymi ścieżkami religijnymi. Czcimy jednak pamięć o dawnych bóstwach pruskich i słowiańskich w ramach naszej więzi z ziemią, na której żyjemy.

Nasze Obrzędy i Rytuały tradycyjnie odbywają się na zewnątrz, dobrze więc przygotować odzież i obuwie adekwatne do pory roku. Wszystko co organizujemy jest przyjazne dzieciom, a młode pokolenia są mile widziane na naszych wydarzeniach – pod odpowiedzialnym nadzorem opiekunów.

Uczty i Biesiady

Po każdym wydarzeniu organizujemy ucztę/biesiadę gdzie każdy uczestnik może podzielić się z innymi swoim jedzeniem. Jest to okazja do nawiązania kontaktów, spotkań i dzielenia się swoimi wyrobami – w tym również tworzonym rękodziełem i sztuką. Mile widziani są artyści i wykładowcy, który uświetniają swoją twórczością i wiedzą nasze biesiady.

Działalność w Internecie

Żyjemy w czasach, kiedy możliwości techniczne umożliwiają nam swobodny kontakt z innymi osobami, bez względu na dzielącą nas odległość. Korzystamy więc z Facebooka, Instagrama, tworzymy podcasty na Spotify oraz filmy na YouTubie. Wszystko to z nadzieją, że choć część naszej pasji, doświadczenia i praktyki duchowej zainspiruje kogoś z odbiorców tych social mediów.

Zjazd Druidów – Spotkanie Roczne

Nowa forma naszej działalności, którą będziemy realizować końcem lata 2023 roku. Dotychczas druidyzm w Polsce był praktyką bardzo indywidualną, gdzie większość kontaktów albo skupiała się na działaniach lokalnych związanych z praktyką konkretnego druida, lub kontakt utrzymywany był korespondencyjnie. Dysponujemy odpowiednią przestrzenią i organizacją aby przygotować pierwszy w Polsce zjazd druidów. Będzie to realizowane co roku spotkanie – gdzie wszyscy, którzy są zainteresowani tematem druidyzmu – będą mogli przyjechać na weekendowe spotkanie, wziąć udział w warsztatach, dyskusjach, biesiadach przy ogniu i przede wszystkim – medytacjach, praktykach i obrzędach. To odpowiedź na liczne pytania i prośby o możliwości dołączenia do grupy prowadzonej przez Emrysa. Nie będziemy tworzyć struktur zakonów – to już funkcjonuje choćby w OBOD. Ale damy możliwość rozmowy, doświadczania czy po prostu – spotkania w temacie druidyzmu. Więcej szczegółów na początku roku 2023…