Dlaczego muszę stworzyć ofertę?

Przez wiele lat praktyki moje działania były oparte o zasadę „Pro Bono”, czyli wszystko czego się podejmowałem zwykło spełniać główny cel mojej posługi jako druida i przewodnika po duchowości: służyć i pomagać nie pobierając opłat, w imię i dla dobra innych ludzi.

Jednak nie mogłem ignorować prawa wymiany, toteż wiele razy zmuszony byłem odmawiać swojej pomocy, bądź przygotowania wróżby, porady duchowej… Podejmowałem się jakiegoś zadania dopiero wtedy kiedy czułem, że jest to właściwe, bądź praca do wykonania dotyczyła kogoś z mojego otoczenia. Wraz z rosnącym zainteresowaniem druidyzmem i w zasadzie tym co robię – przybyło pytań o wróżby. Mało tego, chcąc służyć radą innym, zacząłem tonąć w obowiązkach i problemach innych ludzi – będąc często nie docenianym bądź po rozwiązaniu problemu zbywanym jakby moja pomoc była należnym innym obowiązkiem. Ot, życie. Nie chowam jednak urazy, bo te doświadczenia nauczyły mnie przez te wszystkie lata, że wycena swoich umiejętności, talentu, wiedzy, czasu i możliwości – nie jest niczym niewłaściwym. Wręcz przeciwnie – pomaga zachować wartość tego kim się jest i co się robi. Aby samemu szanować to czym się dysponuje i aby inni również dostrzegali w tym pracę jaką trzeba wykonać.

Nie jest to dla mnie łatwy temat, a stworzenie oferty wpędza mnie w poczucie utraty komfortu. Jednak wiem, że wiele energii traciłem właśnie nie szanując swojej pracy. Moja sytuacja finansowa jest stabilna, nie brakuje mi czego. Dlatego nie zamierzam prowadzić działalności zarobkowej. Ale stworzenie oferty jest rozwiązaniem aby moje działania służyły większej ilości osób – na zasadzie jasnej i symbolicznej wymiany – którą w dzisiejszych czasach, chcąc nie chcąc – stanowią pieniądze.

Dlatego właśnie oddaję w Wasze ręce i na Wasze potrzeby poniższe zestawienie i możliwość skorzystania z moich umiejętności, doświadczenia i wiedzy. Chcę rozwijać to co rozpocząłem. Ale nie pójdę dalej jeśli nie poukładam podstawowych elementów mojej praktyki w działającą całość.
Formularz zamówienia konkretnej usługi oraz więcej informacji znajdziesz klikając w <LINK>